Piedzīvojums: Bolderāja

Bolderāja vēderam

            Mēs, bolderājieši, šobrīd savā rajonā netiekam pie kvinojas salātiem vai Latte Macchiato  (iepriekš gan bija mums “Boldžas kafija”, vieta, kas diemžēl nodega, jo kāds centās uzspridzināt bankomātu vietējā lielveikalā. Tas, protams, medijos tika atzīmēts, kā tipisks Bolderājas notikums). Tomēr te var ļauties citiem eksotiskiem vēderpriekiem un izklaidēm. 

Tālākā apkārtnē vislabāk zināmā vieta maltītei ir “Slavenais Bolderājas kebabs”(īstais nosaukums“Gvatar”), kurā saimnieko gruzīnu – azerbaidžānu ģimene. Šī ir vieta, kur bez izdaudzinātajiem kebabiem ir vērts pamēģināt lielisko lahmadžun, austrumu picu ar malto gaļu, un sulīgu gruzīnu hačapuri, kam sieru gatavo ģimenes mamma pati. “Gvatar” meklējiet Bolderājas centrā, vadoties pēc smaržas. Atšķirībā no citām Bolderājas vēderprieku maršruta vietām, te neviens nejutīsies kā jaunatklājējs, jo brīvdienu pusdienu laikos bieži var nākties stāvēt centra tūristu rindā. 

Otra lokālā delikatese – Bolderājas šašliks, kas garšā, iespējams, neatpaliek vai varbūt pat apsteidz Mangaļu šašličku (atkarībā no pavāra garastāvokļa). Vienīgi pēc tam var gadīties (ir gadījies), skatoties bankas konta izrakstā, lauzīt galvu – nez, kad šajā striptīz-bārā ir pabūts. Bolderājas šašličkas nosaukums ir “Rozā pērle” (Miglas ielā 26). 

Vietējo pašu karstākā vieta klasiskai maltītei, kā arī sieviešu dienas šampim ar ķirsīti (sieviešu dienas “Dīvā” ir īpaša pieredze, galdiņu rezervēt laicīgi) ir kafejnīca “Dīva” (Stūrmaņu ielā 32). Karbonāde ar majonēzes restīti (vai, piemēram, “Eksotisks karbonāds” ar ananāsiem) vai bagātīga soļanka – pārlaicīgs piedāvājums bez pārsteigumiem. Maltīti tikai uzlabo piesātināti interjera elementi un, ja paveicas, kungs ar sintezatoru un lokācijai piederīgu mūzikas pavadījuma programmu.

Atmosfēras ziņā autentiskā vieta ir no Padomju laikiem iekonservējusies ēdnīca “Cerība”,kurā aizvien pusdienu piedāvājumu bauda fabrikas strādnieki, kur joprojām sienas apšūtas finiera paneļiem, iztukšotie trauki novietojami uz slīdošās lentas taisnā ceļā uz virtuvi, un, šķiet, pat istabas augi pārdzīvojuši atmodu. “Cerību” meklējiet vēl pirms iebraukšanas Bolderājā – uz Daugavgrīvas šosejas Kokapstrādes kombināta ēku kompleksā (ceļa labajā pusē jāpamana norādi “Ēdnīca”).

            Izklaides iespējas Bolderājā nav plašas, tomēr atmiņā paliekošas. Cerams. Mūsu favorīts pēc garām pastaigām cauri Koka Bolderājai ir “Rēzeknes” alus kauss (līdz pat nesenam tas maksāja vien vienu eiro) “Bārā bez nosaukuma”(kas jau pieminēts stāstā par Āriju). Tas ir atvērts cauru diennakti katru dienu Gaigalas ielā. Galdiņi “Bārā” ir apmēram trīs – ja paveiksies, tad alus kauss var izvērsties kolorītās sarunās ar vietējiem. Plašāka un plašāk apmeklēta vieta ir bolderājiešu iecienītā izklaižu “Taverna”. Sestdienas vakaros to var atrast, sekojot cigarešu dūmu mākonim uz galvenās ielas. Te iespējams iestiprināties gan ar tradicionāliem grādīgajiem, gan nekur-citur-neredzētām krabju nūjiņām mīklā. Danči notiek dīdžeju pavadībā, kuri ir gatavi par diviem, trim vai pieciem eiro uzlikt arī “Sasala jūrīna” (esam mēģinājuši – dejās laižas gan tie, kuri saprot, gan tie, kuri dzird pirmo reizi).

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s