Piedzīvojums: Bolderāja

Bolderājas daba

            Ap Bolderāju ir daudz ūdeņu – Buļļupe, Daugava, jūra un Lielupe vien dažu kilometru attālumā. Bez kolorītajām pilsētas un ciemata ainām, Bolderāja ir arī niedrēm aizauguši ūdens ceļi, klusas pludmales takas, kur pavasaros var dzirdēt kā ledus lūzt, smiltsērkšķu audzes un dramatiskas kāpas.

            Buļļupes vidū starp Bolderāju un Daugavgrīvu ir Mīlestības saliņa. Tā ir putnu un augu patvērums, kura no sauszemes sasniedzama vien aukstās ziemās pa ledu, citkārt tikai ar laivu. Šī iemesla dēļ dzīves baudītāji tur nav atstājuši stikla taru un izdegušus ugunskurus. Brauciens ar kanoe ap salu un tajā iekšā ir kā došanās Latvijas džungļos. Salas iekšienē nonāk pa šauriem, aizaugušiem kanāliem, ik pa laikam uzduroties kādam paslēptam dīķītim vai līcim. Daugavas pusē atrodama smilšaina pludmale, kur robinsoni var pietauvoties, lai dotos uz salas putnu torni. Arī sauszeme, to skatot no laivas, atklāj jaunus rakursus – ar flotes kuģiem Daugavgrīvas krastos un loču māju torņiem Bolderājas pusē.

            Vairāki aizraujoši staigāšanas maršruti atrodami piekrastē – gar jūras malu vai Lielupes krastos. Iecienīts pastaigu galamērķis (tomēr ne kā Mangaļsalas kaimiņš) ir Bolderājas mols, no kura vērot kravas kuģu kursēšanu turpu – šurpu Daugavas grīvā. No mola līdz pat Lielupes ietekai jūrā stiepjas gan apdzīvota, gan teju neskarta un nomaļa pludmale, vietām ar milzu kāpām, citviet ar bērnu laukumiņiem, ar savu zonu nūdistiem un savu – pludmales volejbolistiem. Pa jūras malu vai cauri mežam līdzās pludmalei gājiens ved līdz Lielupes krastam, kur rudeņos sagāzušies koki liecina par vietēja mēroga katastrofu, siltās dienās kokos ārdās dzeņi un pie upes makšķernieki. Dodoties tālāk gar Lielupi, vietā, kur tā satiek Buļļupi, gājējs nonāk mierīgajā Vakarbuļļu ciematā. Tas, visticamāk, cer palikt neatklāts. Laivas klusi pietauvotas ūdensmalā, ciema tālākajā galā akmens stāvus rada tēlnieks Pauls Jaunzems. Turpmākais ceļš ved uz Rītabuļļiem. Tur tīkla būda liecina par apkārtnes pēdējiem zvejniekiem (turpat “Buļļu laivās” var mierīgi sarunāt kajaku vai motorlaivu, lai tālāk dotos pa upi – kaut uz Jūrmalu!). Dažu savrupnamu augstās sētas slēpj, iespējams, mierpilnā ciema meklētākos noziedzniekus. Lokālais veikaliņš “Stop!” vasaras sezonā aicina (vai pat pavēl) apstāties uz uzkodu ģimeniskā atmosfērā.

Uz tikšanos Bolderājas piedzīvojumos! 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s