Par mums, par ceļojumu

Mūsu lielais Dienvidu Puslodes Ceļojums.

Mēs nevarējam saukt sevi par lieliem, pieredzējušiem ceļotājiem, bet pasaule vienmēr bija mūs abus (lai vienkāršāk – mēs esam Ance un Toms) stipri vilinājusi. Un ar pasauli domājam krāsainus logu slēģus koka mājelēm Dauvgavpils nomalē, vēja ģeneratorus pirms iebraukšanas Liepājā un garas ziemas pastaigas Vilņas vecpilsētā.

Bet par ceļojumu apkārt pasaulei ir grūti pat sapņot. Īpaši strādājošam studentam īsi pirms augstskolas absolvēšanas. Tādi bijām mēs abi laikā, kad sākam sapņot par savu LIELO ceļojumu. Bet, ziniet – pasaule ir pilna ar ceļotājiem, kuri ir strādajoši studenti, ar ģimenēm, kurām mazi bērni, ar sirmiem večukiem. Ceļošana ir iespējama vienmēr, ja vēlies. Tikai vēlies.

Liela daļa pateicības par iedvesmu ir Artūram Skroderim un “Iespaidu Kolekcionāram”, par kuru nejauši uzzinājām lietainā pēcpusdienā, rakstot savus bakalaura darbus. Tas bija kā ielūkoties pa durvju spraugu citā pasaulē, par kuru mums kā ne-pārak-daudz-ceļojošiem latviešiem bija maz kas zināms pirms tam. Gari vakari pie tējas krūzēm ar “Iespaidu Kolekcionāru”, pie National Gepgraphic TV un Lonely Planeta “The Big Trip”. Neticami, bet kaut kādā brīdī beidzām sapņot un sākām darīt.

Dienvidamerika – Jaunzēlande – Austrālija – Āfrika

Tāds izveidojās ceļojuma aptuvenais plāns. Un gandrīz viss no tā arī izdevās. Šis tas arī neizdevās. Bet tomēr esam pateicību parādā raganai Bolīvijas raganu tirgū, kur sniedza mums amuletu veiksmīgam ceļam. Tas ļāva neiekrist vārošā geizerī brīdī, kad iebruka zeme , palīdzēja izkļūt no mutuļojoša ūdenskrituma krāčainā Jaunzēlandes upē, neizkrist no kravas kastes brāžoties pa Āfrikas neceļiem un atrast angliski runājošu ārstu dziļā Tanzānijas nostūrī. Pateicamies ikvienam “tauriņa spārnu vēzienam” par ceļā sastaptajiem draugiem un dvēseles biedriem, par līdz pilnībai laimīgiem mirkļiem, par ikvienu mācību un asaru par pasaules īstenību, par šo neārstējamo, skaisto saslimšanu ar ceļošanas slimību.

“Kultūras, valodas, kalni, džungļi, jūra, aukstums, karstums, vasara, pavasaris, kokas tēja, kaipirinja, milijonu pilsēta, lietus meža vidus, lauku ciemats, pludmales smiltis, nebeidzams pārgājiens…Karuselis, no kura negribas izkāpt.” Tā ir tikai maza daļa no mūsu/Tava guvuma ceļojot.

Kā teicis sers Edmunds Hilarijs, Jaunzēlandes kalnos kāpejs, kurš pirmais veiksmīgi uzkāpis Everestā:  “Mēs nevis kalnu iekarojam, bet paši sevi.” (“It is not the mountain we conquer but ourselves.”)

Blogs draugiem un radiem – tads ir sakotnejais merkis sim blogam, tadel neizpludisu detalas par to, kas mes esam, ko daram u.tml. Isuma – `Patik celot` :) Varbut tas ir pat vairak kaa vienkarsi `patik`, jo tuvakos +-10 menesus ta ir musu prioritate – musu LIELAIS dienvidu puslodes celojums ir sacies.

Dienvidamerika – Jaunzelande – Australija – Afrika

Tads ir musu celojuma aptuvenais plans. Ari sis plans nenaca viegli, jo vieglak ir sapnot, nevis planot. Sapnojaam mes ilgi. Un tas ir tik skaisti – sedet cauriem vakariem pie tejas kruzes un parrunat iespejamos piedzivojumus, vizualizet vietas, uz kuram veletos aizbraukt, izteloties dzunglu braucienus, kalnu pargajienus vai bohemiskus vakarus hipiju pilnas pludmales.

Un pec tam – pirms guletiesanas jau kuro reizi parlasit Artura Skrodera `Iespaidu kolekcinaru`. Si gramata pavisam noteikti ir pats nozimigakais iedvesamas avots musu celojumam.

Sapnis partapa isteniba. Briziem skita, ka tas nak smagi un lenam un reizem likas, ka neatnaks vispar. Bet tad peksni attapamies bez darba, ar 2 biletem, 2 mugursomam, bez mugursomu satura un bez detalizeta celojuma plana. Lidz pirmajam lidojumam no Rigas uz Londonu bija atlikusas 2 nedelas, kuras tika pavaditas viena traka skrejiena pa turisma veikaliem un lietotu apgerbu veikaliem, pie arstiem un aptiekaas, ar draugiem un ar gimeni.

Tagad celojums ir sacies – esam musu pirmaja lielaja galamerki – Brazilija. Un tikai tagad sakam aptvert, ka viss tiesam ir `pa istam`, ka tas vairs nav tikai sapnis. Prieksa ir 8-12 menesi 3 kontinentos, ar mugursomam uz pleciem, kuras nu bus gan musu drebju skapis, reizem ari gulta un maja, gramatu plaukts vai ari, piemeram, baars :)

Ai, neizpludisim garas pirmscelojuma sajutas, jo patiesiba liela dala no jums ir bijusi mums visu so laiku lidzas. Paldies! Laiks istajiem celojuma iespaidiem…

10 domas par “Par mums, par ceļojumu

 1. Es katru stāstu lasu ar lielu apbriinu,un sirds triisām,smiekliem un pat asarām,tik aizkustinoši jums mīļie tur dzīvojās kā tādā sapnii,kā kādā lielā ceļojumu grāmatā lasītu vēsturisku biogrāfisku romānu par Anci&Tomu.:)Lai jums viss izdodās arī turpmāk,ar kopā labiem līdzcilvēkiem un sargeņģeļiem:)

 2. Malači! Baigais prieks, ka esat sadūšojušies, un noķēruši to feelingu.. “kā karuselī, no kura negribas izkāpt” :) Novēlu, lai priekšā ir “amerikāņu kalniņi”, kurus visu dzīvi atcerēsieties!!

 3. Zinas par Jusu celojumu sanemam no radiem Latvijaa. Ja velaties varam sagaidiit Jus Aucklandes lidostaa.
  Ludzu pazinojiet, ja velaties satikties atsutiet Jusu Flight number un ap cikiem Jus ielidosiet.
  Gaidisim Jusu adbildi

  Irene un Andris

 4. Sveiks no Aucklandes

  I hear that you will be in NZ on the 28th of January.
  My name is Karl Berzins a relative of Milda Bandere.
  I live in Auckland and wanted to let you know if you’d like somewhere to stay for a few days you would be more than welcome. If you want you can send me your flight details and arrival time I can pick you up. Otherwise you can call me anytime on the numbers below.

  home: 634 9087
  mobile: 021 049 6484

  Look forward to hearing from you

  Karl

 5. Ance/Tom,

  Pirmkaart jau liels jums paldies par daliishanos ar saviem piedziivojumiem…izjuutaam…un apstiprinaajumu tam, ka iistenot sapnjus ir iepeejams… Tikai vajag ‘veeleeties’…

  Katru reizi, kad lasu juusu kaarteejo staastu… kjermeni paarnjem triisu vilnji un shurpu turpu saak skraidiit mazas skudrinjas…

  Skaisti, dziivot liidzi kaada staastam… veel skaistaak, piedziivot pasham…

  Turaties!;-)

  1. Miljsh paldies, Laura! Un Tev taisniiba – viss ir iespeejams, un pasaule ir shodien ir tik viegli aizsniedzama. Un noveelam ikvienam saduushoties un sakraameet mugursomu. Sen jau gribeejaam teikt – ja kaads to tieshaam nolemj dariit, un ja mes varam palidzet ar jebkada veida padomu, tad musu visbiezhak lietotais e-pasts ir akreslina@gmail.com. A&T

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s